BL: Modric és Higuaín találatával megdőlt a csoportkörös gólrekord!

108

Véget ért a Bajnokok Ligája 2019–2020-as idényének csoportköre. A 96 mérkőzésen összesen 308 gólt láthattunk, ami rekord.

A korábbi csúcsot nem olyan régen, 2017 őszén állítottak fel a csapatok. Akkor a csoportkörben összesen 306 találat született – amivel megdőlt a 2000-es rekord (292).

Nem kellett újabb tizenhét évet várni a csúcsdöntésre. Az utolsó játéknapon az érintettek behozták a lemaradást, sőt az idei csoportkör utolsó két góljával sikerült új csúcsot felállítani. Szerdán a Real Madridban játszó Luka Modric a 91. percben talált be az FC Bruges ellen, míg a juventusos Gonzalo Higuaín a ráadás második percében volt eredményes a Bayer Leverkusen otthonában.

A csapatok közül a Bayern München járult hozzá a legtöbb, szám szerint 24 góllal a rekorddöntéshez. Ez eggyel kevesebb, mint a PSG 2017-es csúcsa, ami az egy csapat által a csoportkörben szerzett legtöbb gólt illeti.

A játékosok közül Robert Lewandowski (Bayern München) volt a legjobb a góllövésben. A lengyel csatár tízszer talált be. E kategóriában Cristiano Ronaldóé a rekord 11 góllal.

Érdekesség, a 96 őszi összecsapásból csak négyen nem született gól, közülük kétszer az FC Barcelona meccsén. A katalánok Dortmundban és otthon a Slavia Praha ellen gól nélküli döntetlent játszottak. A legtöbb gólt hozó meccs a Tottenham–Bayern München (2–7) volt.

Az UEFA honlapja szerint megdőlt egy másik csúcs is: egy csoportban még sohasem esett annyi gól, mint idén a B jelű négyeseben. A Bayern (24), a Tottenham (18), az Olympiakosz (8) és a Crvena zvezda (3) összesen 53 gólt szerzett.

Továbbá figyelemre méltó adat az is, hogy a hat fordulóban összesen 24 olyan gól esett, amelynek szerzője a találat napján nem volt még 20 éves. Ez is rekord, s ebből egy Szoboszlai Dominik nevéhez fűződik. Az 1995–1996-os évadban a Patrick Kluivert és Raúl „vezette” tinédzserek összesen 18 gólig jutottak. A mostani idényből pedig még hátravan a teljes egyenes kieséses szakasz…

forrás: nso.hu