Bundesliga: legyőzte Sallaiékat, és újra éllovas a Gladbach

117

A Borussia Mönchengladbach hazai pályán 4–2-re legyőzte a Freiburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában, így ismét élre állt.

Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Mönchengladbach: Marcus Thuram használta ki a Freiburg védelmének bizonytalanságát, és a kapusról kipattanó labdát közelről a hálóba kotorta. Alig három perccel később egyenlítettek a vendégek, Jonathan Schmid szabadrúgásból vette be a házigazda kapuját (1–1).

A fordulás után gyorsan elhúzott a Borussia: a 46. percben Patrick Herrmann remek passzát Breel Embolo gurította közelről a hálóba, majd a svájci válogatott csatár néhány perccel később büntetőt hibázott – a jobb oldali kapufáról kifelé pattant a lövése. Ez is belefért a Gladbachnak, ugyanis nem sokkal később Herrmann talált be.

A Freiburgnak erre még volt válasza, Lucas Höler révén szépített, Embolo második góljára viszont már nem tudott reagálni a Sallai Rolandot az 56. percben csereként bevető Freiburg, amely így 4–2-es vereséget szenvedett. A Mönchengladbach győzelmével ismét élre állt a tabellán.