Előnyt szerzett Felcsúton a Mezőkövesd

100

Kedden egy mérkőzést rendeztek a férfi Magyar Kupa negyeddöntőiből, a Mezőkövesd 1-0-ra nyerni tudott a Puskás Akadémia otthonában. Hat élvonalbeli és két másodosztályú csapat van még versenyben a végső győzelemért.

Kedden este a Puskás Akadémia a Mezőkövesdet fogadta a Pancho Arénában. A bajnokságban hasonlóan szerepel e két együttes, a kövesdiek a harmadikok, a felcsútiak három ponttal lemaradva a negyedikek. A két csapat az OTP Bank Ligában szoros meccseket játszott egymással, Mezőkövesden 1-0-ra a hazaiak nyertek, a Pancho Arénában 1-1 lett a végeredmény. A negyeddöntő első mérkőzésén a kövesdiek Zivzivadze 47. percben szerzett találatával 1-0-ra legyőzték riválisukat, így jó helyzetből várhatják a jövő heti, hazai visszavágót.

A Merkantil Bank Liga csapatai közül a Dorog és az MTK Budapest is búcsúztatott élvonalbeli együttest a sorozat korábbi fordulóiban, az MTK a DVTK-t, a Dorog a DVSC-t múlta felül, az előző körben viszont mindketten NB III-as riválist ejtettek ki. Egymás elleni párharcuk azt is jelenti, hogy idén biztosan lesz másodosztályú gárda a legjobb négy között.

Szerdán délután a Paksi FC a Honvédot fogadja. A tolnaiakat a bajnokságban két pont választja el a kiesőzónától, a hatodik Honvéd ennél nyugodtabban játszhat a kupában, mert bár múlt héten 4-0-ra kikapott a DVTK-tól, egyelőre messze van a veszélyzónától a tabellán. A ZTE és a Fehérvár párharcának a szerdai vendégcsapat az esélyese, a piros-kékek ugyanis a második helyen állnak az OTP Bank Ligában, a zalaiak viszont hátulról számítva a másodikok, vagyis jelenleg kiesőhelyen vannak. Február végén, Székesfehérváron a ZTE 4-1-re alulmaradt szerdai riválisával szemben.