Francia Kupa: gálázott, és elődöntőbe jutott a PSG

96

A Paris Saint-Germain 6–1-re legyőzte a Dijont a labdarúgó Francia Kupa negyeddöntőjébe, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

A Navas – Meunier, Kehrer, T. Silva, Bakker – Sarabia, Herrer – Kouassi, Draxler – Cavani, Mbappé tizeneggyel kiálló PSG már az első percben megszerezte a vezetést, a párizsiak színeiben először kezdő Mitchel Bakker adott be középre a bal szélről, Wesley Lautoa, a hazaiak védője pedig rosszul ért a labdába, amely a saját kapujában kötött ki.

A Dijon a 13. percben egyenlített, nem sokkal később pedig hiába örülhetett Edinson Cavani, az uruguayi támadó találatát kezezés miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A szünet előtt viszont már tényleg előnybe kerültek a vendégek, Julian Draxler passza után Kylian Mbappé lőtt a jobb alsóba (1–2).

A második játékrész elején kétszer is eredményes volt a PSG, amely simán, 6–1-re legyőzte a Dijont, és bejutott a Francia Kupa elődöntőjébe.