La Liga: a Villarreal Cazorla góljával fordított és nyert

111

A Villarreal 2–1-re legyőzte a vendéglátó Real Sociedadot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában.

A döntő találatot (1–2) a spanyol veterán, Santi Cazorla szerezte, aki a 73. percben Moi Gómez átadása után, éles szögből lőtte ki a bal alsó sarkot. Igaz, a gól csupán két perccel később lett hivatalos – a Villarreal támadói közül hárman is lesen álltak az akció előtt, csak pont az átadást kapó Cazorla nem, ezt pedig a videobíró is megerősítette némi várakozás végén.

A 35 éves középpályás már az ötödik gólját jegyezte a 2019–2020-as idényben, ennyire eredményes évada öt éve nem volt. Akkor, még az Arsenal mezében hét találattal fejezte be a 2014–2015-ös kiírást a Premier League-ben.

A Villarreal kezd jó formába lendülni a La Ligában: a legutóbbi négy mérkőzésén veretlen maradt, és hármat ezek közül megnyert.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ
Real Sociedad–Villarreal 1–2 (Willian José 22., ill. Trigueros 58. – 11-esből, Cazorla 75.)
KORÁBBAN
Granada–Mallorca 1–0
(Montoro 24.)
KÉSŐBB
16.00:
Deportivo Alavés–Real Betis (Tv: Spíler2)
21.00: Celta Vigo–Osasuna (Tv: Spíler2)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Espanyol–Barcelona 2–2 (David López 23., Vu Lej 88., ill. L. Suárez 50., Arturo Vidal 59.)
Valencia–Eibar 1–0 (Maxi Gómez 27.)
Getafe–Real Madrid 0–3 (David Soria 34.  – öngól, Varane 53., Modric 96.)
Atlético Madrid–Levante 2–1 (Á. Correa 13., Felipe 18., ill. Roger Martí 16.)

forrás: nso.hu