La Liga: hajrában lőtt góllal, tíz emberrel kapott ki idegenben a Sevilla

12

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának nyitó mérkőzésén a BL-csoportkörös Sevilla tíz emberrel kapott ki egy góllal a Granada otthonában.

A papírformának megfelelően a vendégek kezdték intenzívebben a mérkőzést, de a Granada előtt is adódott helyzet kontratámadás után. A Sevilla azonban az első félidő végén emberhátrányba került – Joan Jordán a labdától távol követett el kemény belépőt a félpályánál a játékvezető szeme előtt, aki felmutatta neki a sárgát, s aztán a piros lapot is.

A második játékrészben a Granada kihasználva az emberelőnyt átvette az irányítást, aminek a 82. percben lett meg az eredménye: Yangel Herrera érkezett a tizenhatoson belül egy beadásra, majd a kapuba fejelt (1–0).