La Liga: kikapott Valenciában a 11-est hibázó Villarreal

88

A Valencia hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a Villarreal felett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában.

A Villarreal 24 kísérlettel és hét kaput találó lövéssel és fejessel zárta a Valencia elleni idegenbeli bajnokiját – no meg egy 2–1-es vereséggel a helyzeteivel sokkal jobban sáfárkodó hazai együttessel szemben.

A zakóhoz viszont az is kellett, hogy a hét kaput találó próbálkozás egyike, Gerard Moreno 15. percben kihagyott tizenegyese legyen – vagy másik irányból közelítve a kérdést: Jasper Cillessen óriási bravúrja nélkül lehet, nem jön össze a „denevérgyőzelem”.

A második játékrészben Rodrigo szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, amire öt percen belül válaszolt a Villarreal, egy labdaszerzés után Andre-Frank Zambo vezette jó 30 méteren át a labdát, elfektette a védőjét, majd a jobb alsóba helyezett (1–1).

Ferran Torres 70. percben született góljára viszont már nem volt válasza a vendégegyüttesnek – a Valencia saját nevelésű, 19 esztendős támadója novemberben már a harmadik gólját szerezte térmérkőzésen, s csakúgy, mint az előző két alkalommal, ez a találat is győzelemmel társult (2–1).

LA LIGA
15. FORDULÓ
Valencia–Villarreal 2–1 (Rodrigo 49., Ferran 70., ill. Zambo 54.)
Korábban

Mallorca–Betis 1–2 (Junior Lago 55. – 11-esből, ill. Joaquín 7. – 11-esből, Fekir 33.)
Real Sociedad–Eibar 4–1
 (Le Normand 25., Oyarzabal 47., Willian José 57., Ödegaard 80., ill. P. Diop 35.)
Deportivo Alavés–Real Madrid 1–2 (Lucas Pérez 65. – 11-esből, ill. Sergio Ramos 52., Carvajal 69.)