Ligue 1: a PSG idegenben is átgázolt a Monacón

93

A liga 3. helyén álló Rennes 1–0-ra nyert a Nimes otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójából bepótolt találkozón. A kiesés elől menekülő Amiens 1–1-es döntetlent játszott a Reims vendéglátójaként. A nap „rangadóján” a PSG magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Monaco otthonában.

A PSG a monacói nevelés, Kylian Mbappé találatával szerzett vezetést a hercegségiek ellen, majd az első félidő végén Layvin Kurzawa által kiharcolt büntetőt Neymar értékesítette, megduplázva a vendégelőnyt. 0–2

Fordulás után hiába vált sokkal kezdeményezőbbé a Monaco, ismét csak a párizsiak találtak a kapuba: Marco Verratti remek ütemben a védők mögé ívelt labdáját az egy perccel korábban beállt Pablo Sarabia húzta 7 méterről a kapuba, úgy, hogy az le sem esett a lövés előtt.

A  87. percben Keylor Navas mozdult ki rosszul egy beívelésre, Tiemoue Bakayoko pedig élt a lehetőséggel és az üres kapuba pofozta a labdát.  Ezzel azonban még mindig nem volt vége: a 91. percben egy gyors PSG-kontra végén Neymar indította a bal szélen felfutó Mbappét, aki 12 méterről kilőtte a hosszú alsót, beállítva a 4–1-es végeredményt.