PL: ötgólos meccsen fordított az Arsenal az Everton ellen

97

Az angol Premier League 27. fordulójának vasárnapi utolsó meccsén az Arsenal hazai pályán 3–2-re nyert az Eveton ellen.

Remek mérkőzést játszott az Arsenal és az Everton, melyen a vendég liverpooliak már az első percben megszerezték a vezetést: egy jobb oldali szabadrúgást követően David Luizról pattant fel a labda, amit Dominic Calvert-Lewin ollózó mozdulattal lőtt a kapuba. (0–1)

<iframe src=”https://streamable.com/s/70qm0/gcbauc” width=”629″ height=”354″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Az Arsenal azonban a 33. percre már fordított is. Előbb Eddie Nketiah belsőzte a labdát felugorva a hálóba (1–1)  Bukayo Saka passzából, majd a meccs első góljánál hibázó David Luiz a félpályáról adott gólpasszt az üresen kilépő Pierre-Emerick Aubameyangnak (2–1). Az első félidő végén öt percet hosszabbított a játékvezető és a hosszabbítás 4. percében Richarlison kotorta a labdát közelről a gólvonalon túlra (2–2).

A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első, csak most nem az Everton szerzett gólt, hanem az Arsenal: Aubameyang ezúttal tíz méterről fejjel volt eredményes Nicolas Pépé beadásából, mint később kiderült, ezzel a végeredményt is beállította. (3–2).

Aubameyang a duplájának köszönhetően 17 találatnál jár ebben az idényben a Premier League-ben, holtversenyben vezeti a góllövőlistát a Leicester csatárával, Jamie Vardyval. A londoniak pedig a 3–2-es sikerükkel megelőzték az Evertont a tabellán.