PL: Pickford ráijesztett az Evertonra, amely végül hozta a kötelezőt

99

Az Everton 3–1-re legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában.

A 18. percben Theo Walcott adott be a jobb szélről, a jó ütemben érkező Bernard pedig hét méterről kapásból a bal felsőbe lőtt (1–0). Gólpassza után nem sokkal Walcott megsérült, ami miatt le is kellett cserélni.

A 39. percben Séamus Coleman döntötte le a lábáról ellenfelét a saját tizenhatosán belül, de a játékvezető végül nem adott büntetőt az igencsak kérdéses jelenetsorra.

A második félidő elején Christian Benteke révén – leginkább Jordan Pickford hibája miatt – egyenlített a Crystal Palace, ám kilenc perccel később Richarlison találatával már ismét az Everton volt előnyben (2–1).

Pickford hibája nem került pontokba a hazaiaknak – Carlo Ancelotti csapata a hajrában Dominic Calwert-Lewin góljával kialakította a 3–1-es végeredményt, s az Everton feljött a hetedik helyre a tabellán.