PL: Vardy duplázott, a Leicester zsinórban nyolcadszor nyert

114

Magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Leicester City Birminghamben, az Aston Villa felett. A vendégcsapat zsinórban a nyolcadik bajnokiját nyerte meg, a góllövőlista élén álló Jamie Vardy pedig mindegyiken betalált. Jonjo Shelvey ezúttal a Southampton ellen talált be, míg a Sheffield United a Norwich City ellen fordított az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában.

A Manchester City szombati vereségét kihasználva immár hatpontos előnnyel áll a második helyen a Leicester az angol bajnokság tabelláján. A „rókák” ezúttal az Aston Villa otthonából hozták el a győzelemért járó három pontot. Vardy duplázott – a héten 2025-ig szerződést hosszabbító, márciusban kinevezett Brendan Rodgers regnálása alatt már a 24. és a 25. gólját lőtte a Leicesterben, nyolccal többet, mint bárki a Premier League-ben a vonatkozó időszakban. 1–4

Nem szakadt meg a Southampton-támadó Danny Ings sorozata sem: a Liverpooltól megszerzett 27 esztendős csatár az ötödik egymást követő bajnokiján volt eredményes, ezzel James Beattie 2003-as „menetelése” óta az első játékos lett a klubnál, aki ilyen szériát tudhat magáénak.

„Üröm az örömben”, hogy a Manchester City és a Sheffield United ellen is beköszönő – szintén exliverpooli – középpályás, Jonjo Shelvey a 68. percben egalizált, Federico Fernández pedig a 88. minutumban a győztes gólt is megszerezte a Newcastle-nak a Sotonnal szemben. 2–1

A Norwich–Sheffield United összecsapáson Alexander Tettey juttatta vezetéshez a hazaiakat, de a második félidőben jött a nagyszerű formát mutató középhátvéd, George Baldock, aki előbb védőtársának, Enda Stevensnek adott egy gólpasszt, majd saját maga is bevette a hazai kaput.

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Aston Villa–Leicester 1–4 (Grealish 45+2., ill. Vardy 20., 75., Iheanacho 41., Evans 49.)
Newcastle–Southampton 2–1 (Shelvey 68., F. Fernández 88., ill. Ings 52,)
Norwich–Sheffield United 1–2 (Tettey 27., ill. E. Stevens 49., Baldock 52.)
Korábban
Manchester City–Manchester United 1–2 (Otamendi 85., ill. Rashford 23. – 11-esből, Martial 29.)
Everton–Chelsea 3–1 (Richarlison 5., Calvert-Lewin 49., 84., ill. Kovacic 52.)

Bournemouth–Liverpool 0–3 (Oxlade-Chamberlain 35., N. Keita 44., Szalah 54.)
Tottenham–Burnley 5–0 (Kane 4., 54., Lucas Moura 9., Szon Hung Min 32., Sissoko 74.)
Watford–Crystal Palace 0–0

forrás: nso.hu