Serie A: a Napoli kikapott a Hellas Verona otthonában

26

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján a Napoli 3–1-re kikapott a Hellas Verona vendégeként, míg a Genoa hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Cagliarit.

Napoli Hirving Lozano góljával már az első percben vezetést szerzett a Hellas Verona vendégeként, az első félidő folytatásban azonban Federico Dimarco találatával egyenlítettek a hazaiak. A második félidőben Antonín Barák és Mattia Zaccagni is betalált, így a Verona meglepetésre 3–1-re legyőzte a nápolyi együttest.

Az egyaránt a kiesés elől menekülő Genoa és Cagliari találkozóján a genovai együttes Mattia Destro 10. percben szerzett góljával nagyon fontos három pontot gyűjtött be. A szardíniai csapat sorozatban a 12. bajnokiján maradt nyeretlen, ráadásul immár hatos vereségsorozatban van.

OLASZ SERIE A
19. FORDULÓ
Genoa–Cagliari 1–0
 (Destro 10.)
Hellas Verona–Napoli 3–1 (Dimarco 34., Barák 62., Zaccagni 79., ill. H. Lozano 1.)

KÉSŐBB
18.00: Lazio–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
20.45: Parma–Sampdoria (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN
Juventus–Bologna 2–0 (Arthur 15., McKennie 71.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Benevento–Torino 2–2 (Viola 31. – 11-esből, Lapadula 49., ill. S. Zaza 51., 90+3.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Atalanta 0–3 (C. Romero 26., Ilicic 53. – 11-esből, D. Zapata 70.)
Udinese–Internazionale 0–0
Fiorentina–Crotone 2–1 (Bonaventura 20., Vlahovics 32., ill. Simy 66.)
Roma–Spezia 4–3 (B. Mayoral 17., 52., Karsdorp 55., Lo. Pellegrini 90+2., ill. R. Piccoli 24., Farias 59., D. Verde 90.)

forrás: nso.hu