Serie A: fölényes sikert aratott a Roma Firenzében

94

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában a Roma idegenben 4–1-re kiütötte a Fiorentinát.

A „farkasok” az első félidő derekához érve villámgyorsan dűlőre akarták vinni a dolgokat, előbb Zaniolo centerezését Dzeko váltotta gólra, majd Kolarov 19 méteres szabadrúgása kötött ki a jobb felső sarokban (0–2).

Mielőtt nagyon megnyugodhattak volna a vendégszurkolók, jött Badelj, és az össze-vissza pattogó labdát a bal alsóba vágta, nyílttá téve a folytatást (1–2).

A 73. percben aztán újra visszaállt a kétgólos differencia, Dzeko lekészítése után Pellegrini lőtt 18 méterről a bal alsóba, a végén pedig Zaniolo állította be az 1–4-es végeredményt.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ

Fiorentina–Roma 1–4 (Badelj 34., ill. Dzeko 19., Kolarov 21., Pellegrini 73., Zaniolo 88.)