Serie A: kihasználta a Juve botlását az Inter, élre állt

109

Az Internazionale 2–1-re legyőzte hazai pályán a SPAL-t az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában, így ismét élre állt a tabellán. A másik milánói csapat, a Milan a Parma vendégeként nyert, a Lazio könnyedén elintézte az Udinesét.

Négyes bajnoki győzelmi szériával érkezett meg a SPAL elleni találkozóra Antonio Conte csapata, amely annak tudatában léphetett pályára, hogy ha nyer, élre áll a tabellán, ugyanis a Juventus nem tudott nyerni a Sassuolo ellen. Az Internazionale jól kezdett, a 16. percben megszerezte a vezetést: Lautaro Martínez 17 méterről, a jobb oldalról lőtt a jobb alsóba.

Még a szünet előtt megduplázta góljainak számát az argentin csatár: Romelu Lukaku játszotta a jobb szélre a labdát, Antonio Candreva tökéletes centerezését az ötösnél Martínez fejelte a hálóba – az Inter csatáráról lemaradt a vendégek védelme, ez pedig súlyos hibának bizonyult (0–2).

A fordulás után nem sokkal Mattia Valoti révén szépített a SPAL, ám újabb gólra már nem futotta az erejéből, így az Internazionale sorozatban ötödször nyert a bajnokságban (ebből negyedszer 2–1-re), így átvette a vezetést a tabellán.

Lazio Ciro Immobile duplájára alapozva verte meg az Udinesét, míg a Milan Parma védelmi megingását kihasználva 1–0-ra nyert idegenben Theo Hernández góljával.

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ

Internazionale–SPAL 2–1 (Lautaro Martínez 16., 41., ill. Valoti 50.)
Lazio–Udinese 3–0 (Immobile 9., 36. – az elsőt 11-esből, Luis Alberto 46. – 11-esből)
Parma–Milan 0–1 (Theo Hernández 89.)
18.00: Napoli–Bologna (Tv: Digi Sport1)
20.45: Verona–Roma (Tv: Digi Sport2)
KORÁBBAN
Juventus–Sassuolo 2–2 (Bonucci 21., C. Ronaldo 62. – 11-esből., ill. Boga 23., Caputo 47.)