Szellemi diákolimpia – Az országos elődöntők hétvégéje

98

A Dr. Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntőit rendezték meg az elmúlt hétvégén. Az öt internetes forduló után a legjobb 24 általános és 24 középiskolás csapat kapott meghívót az országos elődöntőkbe.

A dr. Bodnár András, olimpiai, világ és Európa-bajnok vízilabdázó elnökölte, dr. Szikora Katalin, MOA-tanácstag, dr. Printz János, MOA-tanácstag, dr. Tóth Ferenc, a Zsivótzky Gyula Olimpiai Baráti Kör FB-vezetője, Dely Csaba, a Magyar Diáksport Szövetség szakmai menedzsere, Budai Márton egyetemi hallgató, szellemi diákolimpiai bajnok, Pinnyey Richárd, Budapesti Diáksport Szövetség-vezető összetételű zsűri előtt Győr Béla, MOA-főtitkár játékve-zetése mellett 8 fordulóban versenyeztek a csapatok. A magyar olimpiai bajnokokról, a pontszerző magyar atléta olimpikonokról és az 1896-1920 közötti olimpiák magyar pontszerző helyezettjeiről összeállított kérdésekre adtak válasz a versenyzők.

A derekas küzdelemben az alábbi végeredmény született:
1. Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium, 222 pont
2. Monor, József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium, 187 pont
3. Miskolci SZC Kós Károly Építőipari Szakgimnáziuma, 148 pont
4. Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, 126 pont
5. Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium, 125 pont
6. Kisvárda, Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda, 113 pont
7. Kazincbarcika, Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, 102 pont
8. Budapest VIII. kerületi Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, 64 pont
9. Győri SZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, 42 pont
10. Kazincbarcika, Irinyi János Református Oktatási Központ – Óvoda, Általános Iskola, Szakgimnázium, Szakközépiskola, 40 pont
11. Budapesti Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, 40 pont
12. Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 32 pont
13. Budapest, Kölcsey Ferenc Gimnázium, 31 pont
14. Veszprémi SZC Öveges József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma, 22 pont
15. Budapest I. Petőfi Sándor Gimnázium, 17 pont
Az első 8 csapat részvételével kerül sor 2020. március 21-én, Tatán, az Olimpiai Táborban megrendezendő országos döntőre.

Vasárnap Nógrád-községben, a Hesz Mihály Általános Iskola tornatermében versenyzett a megjelent 8 csapat. A Sákovicsné Dömölky Lídia, olimpiai bajnok vívó elnökölte, dr. Hencsei Pál, MOA-tanácstag; Veres Vince, a MOB Emlék- és Hagyományőrző Albizottság tagja, Hegedűs Henrik balassagyarmati újságíró, Józsa Csaba diósjenői testnevelő tanár, a Nógrádi Diáksport Szövetség képviselője összetételű zűri előtt, Győr Béla MOA-főtitkár játékvezetése mellett a csapatok a magyar olimpiai bajnokokkal, a 2000-es sydney-i olimpiával és a magyar korcsolyázók, cselgáncsozók, művészeti versenyen résztvevő pontszerzőkkel kapcsolatos kérdésekre válaszoltak.

Ebben a csoportban az alábbi végeredmény született:
1. Hesz Mihály Általános Iskola, Nógrád, 156 pont
2. Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola, Szikszó, 117 pont
3. Szent Márton Katolikus Gimnázium és Általános Iskola, Kaszaper, 75 pont
4. Hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola, 52 pont
5. Nyékládházai Kossuth Lajos Általános Iskola, 41 pont
6. Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 37 pont
7. Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola, 35 pont
8. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc, 26 pont

Székesfehérváron, a másik csoportban a KÖFÉM Oktatási és Közművelődési Központban Rácz Lajos olimpiai ezüstérmes birkózó elnökölte a dr. Szikora Katalin, MOA-tanácstag, Róth Tamás, Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör-tag, Németh Noémi MDSZ területi irodavezető, Németh Tibor, Várpalotai Olimpiai Baráti Kör-tag összetételű zsűrit. A játékvezető Szijj Lilla MOA-tanácstag volt.

Ugyanazon előbbi kérdések mellett ebben a csoportban az alábbi végeredmény született:
1. Pécsi Bártfa Utcai Általános Iskola, 227 pont
2. József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium, Monor, 214 pont
3. Dombóvári Illyés Gyula Gimnázium, 201 pont
4. Répcelaki Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, 179 pont
5. Őriszentpéteri Általános Iskola, 178 pont
6. Bán Aladár Általános Iskola, Várpalota, 117 pont
7. Kispesti Eötvös József Általános Iskola, Budapest, 102 pont
8. Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, Budapest, 91 pont
9. Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola, 85 pont
10. Püspökhatvani Bene József Általános Iskola, 77 pont
11. Magyarok Nagyasszonya Római Katolikus Általános Iskola, Albertirsa, 48 pont

A kiírás szerint ebből a csoportból az első hat, a nógrádi csoportból az első két helyezett jutott be a március 22-én, vasárnap, szintén Tatán, az olimpiai edzőtáborban megrendezendő országos döntőbe.

forrás: olimpia.hu

- Hirdetés -